Prunus laurocerasus 'Renlo' 'RENAULT ACE®

Prunus laurocerasus 'Renlo'
Prunus laurocerasus 'Renlo' 'RENAULT ACE®
bobkovišeň lékařská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené listnáče a nabízí vám co možná nejširší sortiment velmi kvalitních, otužilých rostlin. Bobkovišeň lékařská (nebo také střemcha vavřínolistá) se řadí k těm nejrozšířenějším a spolehlivým druhům.

Bobkovišeň RENAULT ACE® byla selektována jako přírodní mutace a nalezena ve francouzské školce Pépinières Renault v malém městečku Gorron na západu Francie. Představena byla roku 2002 a je chráněna nizozemským patentem č.148163 ze stejného roku. Její neopadavé, kožovité, sytě zelené listy jsou velmi podobné odrůdě Otto Luken, tedy štíhlé, velmi lesklé a přišpičatělé, ale asi dvojnásobně velké a ne tak tmavé. Jsou vždy vzpřímené jako vojáci v pugetu. Vzpřímeně roste i celý keř, který je hustý, pěkně štíhlý a bohatě se větví i bez stříhání, čímž se stává ideální rostlinou pro živé ploty nebo neformální zelené stěny. Roste středně rychle (20-25 cm za rok) do výšky cca 2,5m.

Květenství bobkovišní jsou vzpřímená, složená z drobných, krémově bílých květů, voní po šeříku, vykvétají v dubnu a mohou se objevit v menší míře podruhé i na podzim. Po opylení nastupují lákavé, lesklé, černé plody, které jsou pochoutkou pro ptactvo. Pro člověka nejsou jedovaté. Zažívací problém mohou představovat pouze úplně rozkousaná, nezralá semena z nezralých (zelených a tvrdých) plodů, které ani nejsou atraktivní pro sběr. Pokud chcete rostlinu stříhat, pro podporu větvení můžete řezat začátkem jara před rašením nových listů a pro tvarování plotů a keřů je vhodný udržovací řez v polovině léta.

Bobkovišně vyžadují vlhkou, mírně až velmi kyselou, hlubokou půdu, bohatou na živiny. Pokud začnou listy žloutnout, bývá to nedostatkem živin, nebo chlorózou (přemírou vápna v půdě), což jsme u této odrůdy ještě nezaznamenali. Stačí dodat hořkou sůl nebo upravit pH půdy na kyselou reakci. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Rostlina by neměla vyschnout před zamrznutím země. V případě omrznutí listů nebo větviček stačí zjara zakrátit. Obráží spolehlivě a bujně. Plně mrazuvzdorná do min. -25 °C a možná ještě o pár stupňů více. Výborně snáší mráz i vysazená ve velkém venkovním květináči.

Poslední revize 25-12-2009, 13-01-2012; 21-01-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus laurocerasus 'Renlo' výška 80-100 cm, šířka 30-40 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Prunus laurocerasus 'HERBERGII'
Prunus laurocerasus 'Mariblon' GENOLIA®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.