Prunus laurocerasus 'Renlo' 'RENAULT ACE®

Prunus laurocerasus 'Renlo'
Prunus laurocerasus 'Renlo' 'RENAULT ACE®
bobkovišeň lékařská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené listnáče a nabízí vám co možná nejširší sortiment velmi kvalitních, otužilých rostlin. Bobkovišeň lékařská (nebo také střemcha vavřínolistá) se řadí k těm nejrozšířenějším a spolehlivým druhům.

Bobkovišeň RENAULT ACE® byla selektována jako přírodní mutace a nalezena ve francouzské školce Pépinières Renault v malém městečku Gorron na západu Francie. Představena byla roku 2002 a je chráněna nizozemským patentem č.148163 ze stejného roku. Její neopadavé, kožovité, sytě zelené listy jsou velmi podobné odrůdě Otto Luken, tedy štíhlé, velmi lesklé a přišpičatělé, ale asi dvojnásobně velké a ne tak tmavé. Jsou vždy vzpřímené jako vojáci v pugetu. Vzpřímeně roste i celý keř, který je hustý, pěkně štíhlý a bohatě se větví i bez stříhání, čímž se stává ideální rostlinou pro živé ploty nebo neformální zelené stěny. Roste středně rychle (20-25 cm za rok) do výšky cca 2,5m.

Květenství bobkovišní jsou vzpřímená, složená z drobných, krémově bílých květů, voní po šeříku, vykvétají v dubnu a mohou se objevit v menší míře podruhé i na podzim. Po opylení nastupují lákavé, lesklé, černé plody, které jsou pochoutkou pro ptactvo. Pro člověka nejsou jedovaté. Zažívací problém mohou představovat pouze úplně rozkousaná, nezralá semena z nezralých (zelených a tvrdých) plodů, které ani nejsou atraktivní pro sběr. Pokud chcete rostlinu stříhat, pro podporu větvení můžete řezat začátkem jara před rašením nových listů a pro tvarování plotů a keřů je vhodný udržovací řez v polovině léta.

Bobkovišně vyžadují vlhkou, mírně až velmi kyselou, hlubokou půdu, bohatou na živiny. Pokud začnou listy žloutnout, bývá to nedostatkem živin, nebo chlorózou (přemírou vápna v půdě), což jsme u této odrůdy ještě nezaznamenali. Stačí dodat hořkou sůl nebo upravit pH půdy na kyselou reakci. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Rostlina by neměla vyschnout před zamrznutím země. V případě omrznutí listů nebo větviček stačí zjara zakrátit. Obráží spolehlivě a bujně. Plně mrazuvzdorná do min. -25 °C a možná ještě o pár stupňů více. Výborně snáší mráz i vysazená ve velkém venkovním květináči.

Poslední revize 25-12-2009, 13-01-2012; 21-01-2021
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus laurocerasus 'HERBERGII'
Prunus laurocerasus 'Mariblon' GENOLIA®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.