Asplenium scolopendrium (phyllitis s.) 'CRISTATUM'

Asplenium scolopendrium (phyllitis s.)
Asplenium scolopendrium (phyllitis s.) 'CRISTATUM'
kapraď jelení jazyk
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny

Jelení jazyk není pochoutka ze zvěřinového talíře lovecké sezóny, ale krásná kapradina, která se od ostatních velice nápadně liší celistvou plochou listů. Botanicky se nazývají celokrajné. Odrůda Cristatum má ještě něco navíc, což ji od běžných lesních kapradin ještě více odlišuje. Kraje jejích listů jsou lehce zvlněné a špičky bohatě dělené do dalších listů.

Listy mají svěže zelenou barvu a odolávají velmi silným mrazům bez poškození. Přesto doporučujeme na jaře všechny listy odřezat, čímž podpoříte růst nových a zdravých listů. Tato kapradina je natolik zajímavá, že si zaslouží krásné místo ve vaší polostinné či stinné zahradě. Zem má ráda zásaditou (mírně vápenitou) a vlhkou, ale dobře propustnou. V přírodě roste přirozeně v úžlabí skal a mezi kameny, kde příliš vody nebývá, ale udržuje si chlad na kořenech. Velmi dobře reaguje na hnojení a čím více živin jí poskytnete, tím větší a silnější budou listy. Plně mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 13-02-2010
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Acanthus mollis
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.