Campanula carpatica 'DEEP BLUE CLIPS'

Campanula carpatica
Campanula carpatica 'DEEP BLUE CLIPS'
zvonek karpatský
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červenec - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zvonky patří zaručeně k nejpopulárnějším trvalkám jak naší přírody, tak i skalek českých a slovenských zahrad. Jedná se o bezúdržbové, na pěstování snadné rostliny nesoucí odstíny nejčastěji fialové a bílé barvy, výjimečně i modré a růžové. Kvetou od konce jara až do podzimu – podle odrůdy.

Deep Blue Clips je velkokvětá odrůda karpatského zvonku s otevřenými, širokými květy typicky fialové barvy, jež jsme zvyklí na zvoncích vídat. Vykvétá začátkem letních prázdnin a pokračuje po mnoho týdnů. Stonky jsou vzpřímené, asi 5 cm nad listy. Pokud pravidelně odstraňujete odkvetlé květy, může vás těšit až do poloviny srpna. Rostlina roní mléko, takže alergici by si měli dát při manipulaci s ní pozor. Listy jsou světle zelené, oválné až srdčité, ale jejich tvar není příliš zřetelný díky malebně zvlněným okrajům.

Pokud se rozhodnete odkvetlé květy neodstraňovat (je to docela práce), je dobré ale nikoli nezbytné rostlinu po odkvětu radikálně sestříhnout, aby znovu narašila a vytvořila nový polštář čerstvého listí.

Karpatský zvonek se rozrůstá při zemi a poměrně rychle houstne, přesto se neplevelí široce do stran. Zůstává ve tvaru hustého polštáře a je dobré jej přibližně po 3 letech rozsadit. Má rád rovnoměrně vlhkou ale dobře propustnou půdu a nevadí mu mírné přistínění. Můžete jej pěstovat i v okrasných venkovních nádobách. Ideální do skalky či ozdobných koryt. Jeho sytě fialová barva přímo vybízí ke kombinaci s oranžově kvetoucími rostlinami, ale fantazii se meze nekladou. Mrazuvzdorný do min. -34°C, údajně snáší ještě o něco silnější mráz.

Poslední revize 05-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Platycodon grandiflorus  'ASTRA BLUE'
Campanula garganica 'FILIGREE' Light Blue
Campanula rotundifolia 'THUMBELL™ BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.