Dicentra spectabilis

Dicentra spectabilis
Dicentra spectabilis
srdcovka
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až bílá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Srdcovka, nebo také srdíčka, je klasická trvalka českého venkova. Řadí se k těm bezproblémovým a zároveň nápadným trvalkám trošku staromódního stylu, přesto dostojí svému druhovému jménu ‚nádherná‘. Srdcovka je středně vysoká rostlina s dužnatými, lehce přepadavými lodyhami, na nichž od května do června vykvétají jako srdíčka tvarované květy růžové barvy, jež po rozevření ukáží vnitřní plátky bílé barvy se žlutým znaménkem. Mají zvláštní, jemnou vůni. Květům se anglicky poněkud poeticky říká „lady in the bath“ (dáma ve vaně) – vezměte plně rozvitý květ a otočte jej vzhůru nohama. Voilá, tady je dáma ve vaně :-).

Listy jsou středně dělené, matné, 20-40 cm dlouhé, výrazně dělené a vykrajované jako listy dřevitých pivoněk. Plně vykvetlá srdcovka je tak bohatá, že vypadá spíše jako keř než jako trvalka, přesto pár týdnů po odkvětu listy začínají žloutnout a rostlina se ukládá k odpočinku. Můžete ji celou zastřihnout lehce nad zemí. Její kořeny jsou dužnaté a poměrně mohutné, přesto křehké, ale jakmile zakoření, na stanovišti vydrží mnoho let.

Srdcovka poroste v téměř jakékoli běžné zahradní půdě s dostatkem vláhy, ale nejhezčí bude v živné zemi neutrální až mírně zásadité reakce. Každoroční hnojení v období růstu stonků vám zaručí bohatě kvetoucí a zdravější rostlinu. Ve vlhké půdě má ráda plné slunce, ale lze ji pěstovat i ve stínu. V zemi, jež má tendenci vysychat, bude vždy potřebovat přistínit. Rostlina je mírně jedovatá. Mrazuvzdorná je spolehlivě do min. -34°C a údajně snese až -40°C.

Poslední revize 16-01-2014
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Dicentra spectabilis
STANDARD
PRAHA POŠTOU
Dicentra spectabilis
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Dicentra spectabilis f. alba
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.