Pinus densiflora 'LOW GLOW'

Pinus densiflora
Pinus densiflora 'LOW GLOW'
borovice hustovětá - stromek
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled foto
Borovice hustokvětá, také nazývána japonská, opravdu pochází ze země vycházejícího slunce. Patří tam zřejmě k nejvíce zastoupenému druhu nejen v přírodě ale i v zahradách, neboť existuje mnoho menších i zakrslých odrůd, které se vejdou i do zahrad s omezeným prostorem. A navíc tvoří převážně dómovité koruny, které se v chladnější Evropě dají skvěle využít jako náhražka středozemní pinie, která u nás není dostatečné mrazuvzdorná.

Low Glow je tzv. čarověník borovice hustokvěté, tedy náhodný nález zmutované větvičky nahuštěného růstu. Řečeno jednoduše jedná se o zakrslou a velmi krásnou odrůdu s měkkými, světle zelenými jehlicemi o délce asi 6 cm. Vyrůstají ve svazcích po 2 a v zimě ztrácí chlorofyl, čímž nabývají nažloutlý dojem. Jakmile na jaře přijde teplé počasí, opět zezelenají a jsou celou sezónu nádherně šťavnatě zelené. Na rostlině vydrží asi 3 roky.

Low Glow přirůstá velmi pomalu a tvoří nadýchané, husté, horizontální polštáře. Přirozeně tvoří keře od země bohatě zavětvené, ale díky kompaktnímu růstu se často využívá i k roubování na nižší kmínky pro získání stromkové formy. Starší rostliny odhalují načervenalou borku, jakmile se začne odlupovat kůra. Odrůdu objevil kolem roku 1985 Sidney Waxman z americké University of Connecticut.

Borovice potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenatá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Řez je možný zjara před rašením nebo koncem léta a to pouze na větvích s jehlicemi. Popřípadě lze tvarovat odlamováním nových výhonů (tzv. svíček) na jaře, nebo jejich krácením. Při pěstování v nádobách bude dříve ztrácet starší jehlice, čemuž zamezíte občasným hnojením. Mrazuvzdorná do cca -29°C .

Poslední revize 10-11-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pinus densiflora 'LOW GLOW' výška kmene 110 cm
STANDARD
JARO 2023
-


Podobné rostliny
Pinus densiflora 'ALICE VERKADE'
Pinus nigra 'MARIE BREGEON'
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.