Viburnum plicatum 'PINK SENSATION'

Viburnum plicatum
Viburnum plicatum 'PINK SENSATION'
kalina řasnatá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Pink Sensation je opravdu senzační odrůda kaliny řasnaté, která tak krom listů ale vůbec nevypadá. Jedná se o selekci, kterou představil roku 1953 Carl Kern ze školky Wyoming Nursery v americkém Ohiu. Proto ji někdy najdete i pod názvem Kern’s Pink.

Čím je Pink Sensation tolik odlišná od ostatních odrůd tohoto druhu? Určitě zejména květy, které netvoří květenství plochá ale téměř dokonale kulatá. Květy se otevírají do světle limetkově zelené barvy, přecházejí do světle růžové a dozrávají do sněhově bílé. Často keř nese bílé i růžové květy najednou. Kvetení začíná koncem dubna a pokračuje do konce května.

Opadavé listy jsou nevelké, široce elipčité, výrazně vrásčité s pilovitým okrajem, raší zelené s bronzovým přelivem, mění se na trávově zelené v létě a vínově červené na podzim. Roste spíše pomaleji do mírně rozložitého keře bez patrovité stavby větví jako její sestry.

Opadavé kaliny dávají přednost plnému slunci či mírnému polostínu, středně živné, dobře odvodněné ale vlhčí zemi, nezáleží na pH. Řez většinou není potřeba, ale je možný hned po odkvětu. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 07-03-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Viburnum opulus (syn. 'Sterile') 'ROSEUM'
Viburnum carlesii
Viburnum x burkwoodii 'ANNE RUSSELL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.