Kniphofia uvaria 'GRANDIFLORA'

Kniphofia uvaria
Kniphofia uvaria 'GRANDIFLORA'
mnohokvět, Kleopatřina jehla
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:žlutá a červená
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Mnohokvět Grandiflora patří k mohutnějším odrůdám této atraktivní trvalky. Nese válcovitě uspořádaná, klasovitá květenství složená z drobných, lesklých, trubkovitých květů, které jsou na spodní části květenství žluté, poté krátce přecházejí do oranžové a nejvíce květů až do kohoutku má sytě šafránově červenou barvu.

Vzpřímené stonky jsou nápadně silné, v průřezu kulaté, dužnaté, přesto pevné a dosahují až jednoho metru výšky. Kvetení začíná koncem června a trvá 6-8 týdnů – podle stáří a síly rostliny. Listy jsou úzce mečovité, vzpřímené, středně zelené.

Mnohokvět se hodí jak do moderních nebo exoticky laděných zahrad, tak i do smíšených trvalkových záhonů, které doplní o přísně vertikální akcent a přinese vítaný kontrast s jinak tvarovanými rostlinami. Pěstování v nádobách není příliš vhodné ani nijak zvlášť estetické.

Pěstujte jej výlučně na slunečném stanovišti s dobrou půdou, bohatou na živiny, středně vlhkou, ale dobře odvodněnou. Pokud mu takové podmínky připravíte, zvládne mrazy až -27 °C. Doporučujeme zimní přikrývku chvojím jako ochranu před holomrazy nebo svázat listy podobně jako trsy ozdobných trav. Chraňte mladé rašení stonků s květovými poupaty před slimáky. Hnojení květovými hnojivy je užitečné od konce jara do konce léta, ale není nutné. Neúspěch v pěstování mnohokvětů nebývá zapříčiněn mrazem, ale nedostatečně propustnou půdou nebo nájezdy slimáků.

Poslední revize 16-07-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Kniphofia uvaria 'GRANDIFLORA'
De Luxe
PRAHA POŠTOU
Kniphofia uvaria 'GRANDIFLORA'
De Luxe
SKLAD
POŠTOU


Podobné rostliny
Kniphofia uvaria  'FLAMENCO'
Kniphofia 'ALCAZAR'
Kniphofia caulescens
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.