Iberis 'Ib2401' ABSOLUTELY AMETHYST

Iberis 'Ib2401'
Iberis 'Ib2401' ABSOLUTELY AMETHYST
iberka vždyzelená, štěničník
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Iberka je nízká, stálezelená trvalka vytvářející půdní pokryv s masou květů od poloviny jara do první poloviny léta. Odrůdu ABSOLUTELY AMETHYST vyšlechtila Silvia Hofmann ze šlechtitelské firmy InnovaPlant GmbH v německém Gensingenu roku 2004. Jedná se o do té doby průlomovou odrůdu se sytě fialovými květy. Patent č. PP23048 byl vydán roku 2012.

Iberka ABSOLUTELY AMETHYST je stálezelená iberka nízkého růstu se vzpřímenými stonky o výšce 15-20 cm, na jejichž vrcholech vykvétají nápadné květy sytě lila fialové barvy s bílými středy. Kvetení začíná od prvních horkých dnů května a trvá do konce června či raného července. Pokud rostlinu po hlavní vlně kvetení odstříháte, trs se zahustí a může nabídnout ještě jedno slabší kvetení koncem léta. Listy jsou tmavě zelené, protáhle úzce kopinaté a spíše matné.

Iberka poroste v dobře propustné, chudé nebo jen středně živné půdě neutrální či mírně alkalické reakce na plném slunci. Není to suchomilná skalnička, má ráda vlhko, ale nesnáší zimní mokro. Po ukončení kvetení doporučujeme celou rostlinu mírně zakrátit, aby zhoustla a zachovala si tvar a nevyholovala starší, dřevnaté stonky uprostřed. Tato odrůda je mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 03-04-2022.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Iberis 'PINK ICE'™
Iberis ‚Ibsz0007‘  MERMAID LAVENDER
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.