Prunus laurocerasus 'JM34' KLEOPATRA®

Prunus laurocerasus 'JM34'
Prunus laurocerasus 'JM34' KLEOPATRA®
bobkovišeň lékařská - STROM
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2.5-3.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Stromy
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené listnáče a nabízí vám co možná nejširší sortiment velmi kvalitních, otužilých rostlin. Bobkovišeň lékařská (nebo také střemcha vavřínolistá) se řadí k těm nejrozšířenějším a spolehlivým druhům.

KLEOPATRA® je úspěšná bobkovišeň od maďarského šlechtitele jménem Józsa Miklos z roku 2007. Jedná se o kompaktní, přednostně do šířky se rozrůstající odrůdu s efektními listy. Jsou cca 10 cm dlouhé, oválné s nápadnou špičkou, sytě zelené po celý rok, ale nové rašení je bronzově zlatavé až načervenalé podobně jako u odrůda ETNA®. Nesou výrazné žebrování, což jim dodá na plasticitě. V budoucnu vytváří polokulovitý habitus, který je sám od sebe poměrně souměrný i bez řezu. Roční přírůstky jsou mezi 20 a 30 cm. Evropský patent č. 19157 byl vydán v roce 2007.

V dubnu vykvétá vzpřímenými hrozny, jež jsou složené z drobných, bílých květů, jež silně a sladce voní po šeříku. Po opylení nastupují lákavé, lesklé, černé plody, které jsou pochoutkou pro ptactvo. Nejsou jedovaté, pouze zrníčka v nezralých, tvrdých plodech obsahují stopová množství stejné látky jako hořké mandle, ale musela by se dokonale rozkousat, aby přivodila nevolnost.

Díky kompaktnímu růstu se často pěstuje i jako nízký, neopadavý strom s hustou a kompaktní korunou. Časem dokáže posloužit i k zastínění nechtěných pohledů z oken sousedních domů, neboť koruna a tím pádem i zelená hmota rostliny se nachází ve větší výšce než u keřů. Jeho velikost se odvíjí od výšky kmene, na který je naroubovaná koruna. Vezměte nynější výšku kmene, k ní přičtěte cca 1,5 m (budoucí výšku koruny) a máte výslednou velikost dospělého stromu. Jako každý strom s kmenem i bobkovišeň potřebuje na první 3 roky upevnit do zavětrovacího úvazu (trojnožky), aby jí vítr nevyvrátil, než zakoření.

Potřebuje vlhkou, mírně kyselou půdu, bohatou na živiny. Pokud začnou listy žloutnout, bývá to nedostatkem živin, nebo chlorózou (přemírou vápna v půdě). Stačí dodat hořkou sůl nebo upravit pH půdy na kyselou reakci. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Rostlina by neměla vyschnout před zamrznutím země. V případě omrznutí listů nebo větviček stačí zjara zakrátit. Obráží spolehlivě a bujně. KLEOPATRA® je mrazuvzdorná do min. -25 °C bez poškození a krátkodobě snese i o něco silnější mráz.

Poslední revize 04-03-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus laurocerasus 'JM34' výška kmene 170-180 cm, obvod kmene 12-14 cm
EXTRA
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Prunus laurocerasus 'Renlo' RENAULT ACE®
Prunus laurocerasus 'MANO'
Prunus laurocerasus 'Anbri' ETNA®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.